Skip to content

314 Louisiana TrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1972

Last Sale Date
Jun 6, 2019

Property Information

Block718
Lot14
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM056

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,660
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,400
22%
Improvement Value:$140,800
78%
Total Assessment$181,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,304+6.9%
2024$4,961+13.4%
2023$4,376+4.1%
2022$4,202+4.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1972