Skip to content

303 Louisiana TrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1964

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
Dec 6, 2024

Property Information

Block739
Lot11
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM058

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,309
Acreage0.88

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,900
26%
Improvement Value:$132,400
74%
Total Assessment$178,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,215+6.9%
2024$4,878+13.4%
2023$4,302+4.1%
2022$4,131+4.7%
Property History

Property Sale

Sale
$325,000

To:

Sq Ft1,309DeedBook 13748, Page 5372

Property Built

Built

Year Built: 1964