Skip to content

304 Kentucky TrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1969
Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 28, 2020

Property Information

Block740
Lot3
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM058

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,900
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,300
19%
Improvement Value:$170,900
81%
Total Assessment$211,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2020$4,551+2.2%
2019$4,451+4.8%
2018$4,247+0.9%
2017$4,211+4.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1969