Skip to content

515 Louisiana TrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1969

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 30, 2014

Property Information

Block741
Lot20
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM058

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,888
Acreage0.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,200
21%
Improvement Value:$149,600
79%
Total Assessment$189,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,567+6.9%
2024$5,209+13.3%
2023$4,596+4.1%
2022$4,413+4.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1969