Skip to content

758 Pembbrown RdPemberton, NJ 08068

Last Sale Date
Nov 28, 2018

Property Information

Block812
Lot14
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM070

Building Details

Building Class---
DescriptionSUB-STATION
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$66,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$66,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,041+6.6%
2024$1,915+12.7%
2023$1,700+3.9%
2022$1,636+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0