Skip to content

153 Four Mile RdBrowns Mills, NJ 08015

Built 1946

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 9, 2008

Property Information

Block852
Lot9
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM079

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage798
Acreage10.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$70,500
57%
Improvement Value:$53,700
43%
Total Assessment$124,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,807+6.6%
2024$3,572+12.7%
2023$3,171+3.9%
2022$3,052+4.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1946