Skip to content

312 Huckleberry LnBrowns Mills, NJ 08015

Built 2006

Last Sale Price
$285,000
Last Sale Date
May 13, 2025

Property Information

Block854
Lot14
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM080

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,344
Acreage1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,400
22%
Improvement Value:$157,900
78%
Total Assessment$203,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,761+6.6%
2024$6,344+12.7%
2023$5,632+3.9%
2022$5,420+9.7%
Property History

Property Sale

Sale
$285,000

To:

Sq Ft1,344DeedBook 13769, Page 517

Property Sale

Sale
$115,000
Sq Ft1,344DeedBook 13555, Page 7066Recorded9/9/2021

Property Built

Built

Year Built: 2006

Property Sale

Sale
$27,000
DeedBook 6187, Page 281