Skip to content

252 Mt Misery RdBrowns Mills, NJ 08015

Built 2023
Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 21, 2022

Property Information

Block919
Lot13
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM091

Building Details

Building Class---
Description1SF
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage866
Acreage1.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$33,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$33,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,027+6.6%
2024$963+12.7%
2023$855+3.9%
2022$823+4.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2023