Skip to content

24 Devon AveBellmawr, NJ 08031

Vacant Land

Last Sale Price
$28,334
Last Sale Date
Oct 14, 2021

Property Information

Block102
Lot10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page13

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$30,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$30,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,135+0.2%
2024$1,133-46.0%
2023$2,098+1.4%
2022$2,068+1.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$28,334

To:

DeedBook 11939, Page 805

Property Sale

SaleMulti
$80,000

From:

To:

Sq Ft832DeedBook 10826, Page 850Recorded2/17/2018

Also conveyed in this deed

1 parcel