Skip to content

23 S Black Horse PikeBellmawr, NJ 08031

Church/Charitable

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 19, 2066

Property Information

Block137
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page15

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$88,000
90%
Improvement Value:$9,300
10%
Total Assessment$97,300

Tax History

YearProperty taxesChange
1995$1,858+4.4%
1994$1,780-1.1%
1993$1,800-0.6%
1992$1,812
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 2868, Page 272