Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
621 Creek RdBellmawr, NJ 08031
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 25, 2017
Property Information
Block62
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page07
Building Details
Building Class---
Description1SCB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$50,000
10%
Improvement Value:$436,500
90%
Total Assessment$486,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $18,399 | +0.2% |
| 2024 | $18,370 | -3.2% |
| 2023 | $18,969 | +1.4% |
| 2022 | $18,701 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.