Skip to content

31 Broad Avenue EastBerlin, NJ 08009

Apartment
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$2,600,000
Last Sale Date
Dec 10, 2025

Property Information

Block1104
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page11

Building Details

Building Class---
DescriptionAPARTMENTS
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage---
Acreage0.69

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$71,100
18%
Improvement Value:$323,000
82%
Total Assessment$394,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,443+0.9%
2024$13,321+2.1%
2023$13,045+0.6%
2022$12,966-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$1,700,000

To:

DeedBook 12165, Page 1798