Skip to content

41 Haines AvenueBerlin, NJ 08009

Built 1950

Last Sale Price
$44,000
Last Sale Date
Jun 28, 2010

Property Information

Block1104
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page11

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage2,381
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,000
21%
Improvement Value:$192,200
79%
Total Assessment$244,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,330+0.9%
2024$8,254+2.1%
2023$8,083+0.6%
2022$8,034-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$44,000

Property Built

Built

Year Built: 1950