Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
71 White Horse Pike SouthBerlin, NJ 08009
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 21, 2024
Property Information
Block1108
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page11
Building Details
Building Class---
DescriptionGARAGE
Dwellings1
ZoningC-1
Sq Footage---
Acreage0.38
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$231,500
59%
Improvement Value:$160,800
41%
Total Assessment$392,300
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $13,381 | +0.9% |
| 2024 | $13,260 | +2.1% |
| 2023 | $12,985 | +0.6% |
| 2022 | $12,907 | -0.8% |
Property History
No events match the selected filters.