Skip to content

51 Atlantic AvenueBerlin, NJ 08009

Built 1965

Last Sale Date
Sep 28, 2022

Property Information

Block1204
Lot16
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page12

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage1,696
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,000
33%
Improvement Value:$129,700
67%
Total Assessment$193,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,357+1.0%
2024$6,297+2.2%
2023$6,161+0.6%
2022$6,123-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1965