Skip to content

442 White Horse Pike SoutBerlin, NJ 08009

Vacant Land

Last Sale Price
$140,650
Last Sale Date
Dec 1, 2020

Property Information

Block1700
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page17

Building Details

Building Class00
Description---
Dwellings1
ZoningPC-2
Sq Footage---
Acreage1.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$97,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$97,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,322+0.9%
2024$3,292+2.1%
2023$3,224+0.6%
2022$3,204-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$140,650

To:

DeedBook 11576, Page 1850

Property Sale

Sale
$60,000
DeedBook 8851, Page 43

Property Sale

Sale
$40,000
DeedBook 4112, Page 465