Skip to content

4 Summit AvenueBerlin, NJ 08009

Built 1976

Last Sale Date
Jul 8, 2010

Property Information

Block2012
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page20

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage1,557
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,600
31%
Improvement Value:$157,400
69%
Total Assessment$228,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,777+0.9%
2024$7,706+2.1%
2023$7,547+0.6%
2022$7,501-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1976