Skip to content

22 Union AvenueBerlin, NJ 08009

Built 1947
Industrial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 23, 2004

Property Information

Block202
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page2

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningI-2
Sq Footage---
Acreage10.09

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$807,200
35%
Improvement Value:$1,524,100
65%
Total Assessment$2,331,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$79,521+0.9%
2024$78,798+2.1%
2023$77,166+0.6%
2022$76,700-0.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1947