Skip to content

67 Park AvenueBerlin, NJ 08009

Built 2006

Last Sale Price
$204,000
Last Sale Date
Nov 22, 2010

Property Information

Block202
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page2

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningI-2
Sq Footage1,404
Acreage0.57

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,200
25%
Improvement Value:$144,900
75%
Total Assessment$193,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,587+0.9%
2024$6,527+2.1%
2023$6,392+0.6%
2022$6,353-0.8%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$204,000

To:

Sq Ft1,404DeedBook 9333, Page 1724

Property Built

Built

Year Built: 2006

Property Sale

Sale
$40,000
DeedBook 7690, Page 358

Property Sale

Sale
$35,000
DeedBook 7337, Page 1004