Skip to content

4 Martin PlaceBerlin, NJ 08009

Built 1991

Last Sale Price
$195,225
Last Sale Date
Oct 23, 1990

Property Information

Block2101
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page21

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,969
Acreage0.37

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$71,000
19%
Improvement Value:$304,700
81%
Total Assessment$375,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,815+0.9%
2024$12,699+2.1%
2023$12,436+0.6%
2022$12,361-0.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1991

Property Sale

Sale
$195,225

To:

Sq Ft2,969DeedBook 4471, Page 210