Skip to content

32 Rondon AvenueBerlin, NJ 08009

Built 1960

Last Sale Price
$91,000
Last Sale Date
Mar 31, 1998

Property Information

Block2108
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page21

Building Details

Building Class17
Description2SF,1G
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,008
Acreage0.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$63,000
28%
Improvement Value:$159,800
72%
Total Assessment$222,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,600+0.9%
2024$7,531+2.1%
2023$7,375+0.6%
2022$7,330-0.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$91,000

To:

Sq Ft2,008DeedBook 4948, Page 650

Property Sale

Sale
$75,106
DeedBook 4661, Page 723

Property Built

Built

Year Built: 1960