Skip to content

22 Winding WayBerlin, NJ 08009

Built 1970

Last Sale Price
$126,000
Last Sale Date
May 29, 1994

Property Information

Block2206
Lot15
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17
Description2SF,1G
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage1,934
Acreage0.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$80,000
33%
Improvement Value:$161,300
67%
Total Assessment$241,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,231+0.9%
2024$8,156+2.1%
2023$7,987+0.6%
2022$7,939-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$126,000

To:

Sq Ft1,934DeedBook 4693, Page 677

Property Sale

Sale
$136,500
DeedBook 4312, Page 480

Property Sale

Sale
$53,845

Property Built

Built

Year Built: 1970