Skip to content

23 Brandywine DriveBerlin, NJ 08009

Built 1972

Last Sale Date
Jun 9, 1992

Property Information

Block2209
Lot26
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,878
Acreage0.42

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$83,200
28%
Improvement Value:$212,600
72%
Total Assessment$295,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,090+0.9%
2024$9,998+2.1%
2023$9,791+0.6%
2022$9,732-0.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1972