Skip to content

29 Brandywine DriveBerlin, NJ 08009

Built 1972

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Sep 1, 2010

Property Information

Block2209
Lot29
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,596
Acreage0.31

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$82,500
28%
Improvement Value:$214,000
72%
Total Assessment$296,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,114+0.9%
2024$10,022+2.1%
2023$9,814+0.6%
2022$9,755-0.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$130,000
DeedBook 4908, Page 892

Property Built

Built

Year Built: 1972