Skip to content

108 Stockton BlvdBerlin, NJ 08009

Built 1996

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 6, 2016

Property Information

Block2303
Lot22
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page23

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR-1A
Sq Footage3,488
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$74,600
19%
Improvement Value:$308,200
81%
Total Assessment$382,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,057+0.9%
2024$12,939+2.1%
2023$12,671+0.6%
2022$12,594-0.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$203,000
DeedBook 5012, Page 170

Property Sale

Sale
$200,000
DeedBook 4810, Page 471

Property Built

Built

Year Built: 1996