Skip to content

220 Stockton BlvdBerlin, NJ 08009

Built 2001

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 10, 2020

Property Information

Block2303
Lot36
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page23

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR-1A
Sq Footage1,740
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$74,600
27%
Improvement Value:$203,100
73%
Total Assessment$277,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,472+0.9%
2024$9,386+2.1%
2023$9,192+0.6%
2022$9,136-0.8%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2001

Property Sale

Sale
$163,584
DeedBook 5132, Page 415