Skip to content

105 Stockton BlvdBerlin, NJ 08009

Built 1998

Last Sale Price
$141,900
Last Sale Date
Sep 14, 1998

Property Information

Block2304
Lot16
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page23

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR-1A
Sq Footage1,685
Acreage0.25

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$75,500
29%
Improvement Value:$185,000
71%
Total Assessment$260,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,886+3.6%
2024$8,578+2.1%
2023$8,401+0.6%
2022$8,350-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$141,900

To:

Sq Ft1,685DeedBook 4813, Page 369

Property Built

Built

Year Built: 1998

Property Sale

Sale
$420,000
DeedBook 4813, Page 369