Skip to content

18 Canyon DriveBerlin, NJ 08009

Built 2003

Last Sale Price
$315,000
Last Sale Date
Nov 14, 2003

Property Information

Block2503
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page25

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,656
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
17%
Improvement Value:$274,700
83%
Total Assessment$329,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,246+0.9%
2024$11,144+2.1%
2023$10,913+0.6%
2022$10,847-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$315,000

To:

Sq Ft2,656DeedBook 7309, Page 590

Property Built

Built

Year Built: 2003