Skip to content

24 Bryce RoadBerlin, NJ 08009

Built 2009

Last Sale Price
$210,900
Last Sale Date
Oct 15, 2004

Property Information

Block2504
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page25

Building Details

Building Class37
DescriptionBISCAYNE
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage1,880
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
17%
Improvement Value:$204,800
83%
Total Assessment$246,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,418+0.9%
2024$8,342+2.1%
2023$8,169+0.6%
2022$8,120-0.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2009

Property Sale

Sale
$210,900

To:

Sq Ft1,880DeedBook 7626, Page 1755