Skip to content

81 Clementon RoadBerlin, NJ 08009

Built 1918
Vacant Land

Last Sale Price
$85,000
Last Sale Date
Nov 17, 1989

Property Information

Block400
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page4

Building Details

Building Class00
Description---
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage---
Acreage0.61

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$73,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$73,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,490+0.9%
2024$2,467+2.1%
2023$2,416+0.6%
2022$2,402-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$85,000

To:

DeedBook 4429, Page 522

Property Built

Built

Year Built: 1918