Skip to content

24 Pennsylvania AvenueBerlin, NJ 08009

Built 1960

Last Sale Date
Apr 21, 1994

Property Information

Block611
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page6

Building Details

Building Class17
Description1SB1G
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage1,835
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$65,000
28%
Improvement Value:$167,200
72%
Total Assessment$232,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,920+0.9%
2024$7,848+2.1%
2023$7,686+0.6%
2022$7,639-0.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960