Skip to content

305 White Horse Pike WestBerlin, NJ 08009

Public Property

Last Sale Price
$87,000
Last Sale Date
Sep 30, 2003

Property Information

Block700
Lot17
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage---
Acreage2.49

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$120,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$120,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2006$4,262+1.1%
2005$4,217+5.8%
2004$3,986+10.1%
2003$3,619+3.1%
Property History

Property Sale

Sale
$87,000

To:

DeedBook 7246, Page 1389