Skip to content

Glen AvenueBerlin, NJ 08009

Public Property

Last Sale Price
$30,000
Last Sale Date
Oct 8, 2003

Property Information

Block700
Lot29
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page7

Building Details

Building Class00
Description---
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage---
Acreage0.4

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$73,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$73,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2006$396+1.1%
2005$392+5.8%
2004$370+3.0%
2003$360+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$30,000

To:

DeedBook 7273, Page 48