Skip to content

4 Stephanie CourtBerlin, NJ 08009

Built 1997

Last Sale Price
$349,000
Last Sale Date
Apr 19, 2019

Property Information

Block802
Lot16
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page8

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,284
Acreage0.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$92,000
26%
Improvement Value:$255,500
74%
Total Assessment$347,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,853+0.9%
2024$11,746+2.1%
2023$11,502+0.6%
2022$11,433+3.0%
Property History

Property Sale

Sale
$349,000

To:

Sq Ft2,284DeedBook 11123, Page 1622

Property Sale

Sale
$215,049
DeedBook 4887, Page 224

Property Built

Built

Year Built: 1997