Skip to content

66 Wayside RoadBerlin, NJ 08009

Built 1978

Last Sale Price
$410,000
Last Sale Date
Jul 16, 2024

Property Information

Block900
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page9

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,146
Acreage0.35

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$71,600
31%
Improvement Value:$158,500
69%
Total Assessment$230,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,599+1.0%
2024$7,527+2.2%
2023$7,366+0.6%
2022$7,320-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$410,000

To:

Sq Ft2,146DeedBook 12636, Page 1524

Property Sale

Sale
$69,000

Property Built

Built

Year Built: 1978