Skip to content

S Park Drive(Block 18 Lot 42)Collingswood, NJ 08108

Last Sale Date
Jan 25, 2008

Property Information

Block18
Lot42
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page2.01

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$305,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$305,800

Tax History

YearProperty taxesChange
1999$1,259+3.3%
1998$1,219+3.9%
1997$1,173+6.8%
1996$1,099+7.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0