Skip to content

S Park Drive(Block 18 Lot 43)Collingswood, NJ 08108

Last Sale Date
Sep 16, 2020

Property Information

Block18
Lot43
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page2.01

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$345,000
93%
Improvement Value:$24,000
7%
Total Assessment$369,000

Tax History

YearProperty taxesChange
1999$1,271+3.3%
1998$1,231+3.9%
1997$1,185+6.8%
1996$1,110+7.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0