Skip to content

Lees Ave-St John'SCollingswood, NJ 08108

Built 1925
Other School

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 7, 2010

Property Information

Block71
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page07

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage5,147
Acreage1.68

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$787,500
8%
Improvement Value:$8,535,400
92%
Total Assessment$9,322,900

Built

Year Built: 1925