Skip to content

732 S Atlantic AveCollingswood, NJ 08108

Built 1900

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 8, 2021

Property Information

Block93
Lot10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page08

Building Details

Building Class17
Description2SF3G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,885
Acreage0.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$185,600
26%
Improvement Value:$528,300
74%
Total Assessment$713,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,071+1.5%
2024$10,908+6.7%
2023$10,227+2.4%
2022$9,984+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$37,000

Property Built

Built

Year Built: 1900