Skip to content

604 Haddon AveCollingswood, NJ 08108

Commercial

Last Sale Price
$393,400
Last Sale Date
Sep 5, 2025

Property Information

Block96.01
Lot13
QualifierC0604

Assessment

Land Value:$75,000
26%
Improvement Value:$211,000
74%
Total Assessment$286,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,858+1.6%
2024$9,699
Property History

Property Sale

Sale
$393,400

To:

DeedBook 12916, Page 497

Property Sale

Sale
$314,300

To:

DeedBook 8538, Page 335