Skip to content

67 Edinshire RoadSicklerville, NJ 08081

Built 1980

Last Sale Price
$115,000
Last Sale Date
Sep 30, 2022

Property Information

Block17001
Lot27
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityGloucester Twp
Tax Map Page170

Building Details

Building Class37
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,162
Acreage0.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$23,600
40%
Improvement Value:$35,700
60%
Total Assessment$59,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,532+2.8%
2024$2,462+2.9%
2023$2,393+0.1%
2022$2,391+2.1%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$115,000

To:

Sq Ft1,162DeedBook 12226, Page 1362

Property Sale

Sale
$61,900
DeedBook 7561, Page 1564

Property Sale

Sale
$51,300
DeedBook 4720, Page 376

Property Sale

Sale
$62,500
DeedBook 4415, Page 567

Property Built

Built

Year Built: 1980