Skip to content

4 Blue Spruce DriveSicklerville, NJ 08081

Built 2000

Last Sale Price
$244,500
Last Sale Date
Aug 28, 2014

Property Information

Block17904
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityGloucester Twp
Tax Map Page179

Building Details

Building Class17
DescriptionLEXINGTON
Dwellings1
ZoningR 3
Sq Footage2,788
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,000
16%
Improvement Value:$236,000
84%
Total Assessment$281,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,999+2.8%
2024$11,667+2.9%
2023$11,338+0.1%
2022$11,330+2.1%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$244,500

To:

Sq Ft2,788DeedBook 10065, Page 661

Property Built

Built

Year Built: 2000

Property Sale

Sale
$185,900
DeedBook 5005, Page 210