Skip to content

957 Kearsley RoadSicklerville, NJ 08081

Built 1982
Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 22, 2023

Property Information

Block18102
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityGloucester Twp
Tax Map Page181

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,408
Acreage0.9

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$64,800
22%
Improvement Value:$224,100
78%
Total Assessment$288,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2015$9,407+1.8%
2014$9,245+1.6%
2013$9,097+1.6%
2012$8,953+17.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$215,000

From:

To:

Sq Ft2,408DeedBook 9928, Page 1222Recorded12/5/2013

Property Built

Built

Year Built: 1982

Property Sale

SaleMulti
$10,000