Skip to content

24 Pinewood Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1971

Last Sale Price
$149,000
Last Sale Date
Jul 16, 2004

Property Information

Block10202
Lot9
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page102

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,177
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
32%
Improvement Value:$87,600
68%
Total Assessment$129,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,057+2.7%
2024$4,924+4.4%
2023$4,717+0.9%
2022$4,676+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$149,000

To:

Sq Ft1,177DeedBook 7540, Page 1702

Property Sale

Sale
$30,500
DeedBook 3368, Page 25

Property Built

Built

Year Built: 1971