Skip to content

29 Pershing Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1971

Last Sale Price
$89,900
Last Sale Date
Dec 28, 1992

Property Information

Block10203
Lot33
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page102

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,136
Acreage0.41

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
23%
Improvement Value:$140,500
77%
Total Assessment$182,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,121+2.7%
2024$6,933+4.4%
2023$6,643+0.9%
2022$6,585+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$89,900

To:

Sq Ft2,136DeedBook 4600, Page 833

Property Sale

Sale
$55,000
DeedBook 3790, Page 135

Property Sale

Sale
$38,000

Property Built

Built

Year Built: 1971