Skip to content

23 Penfield Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1971

Last Sale Price
$56,900
Last Sale Date
Jun 10, 1988

Property Information

Block10206
Lot42
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page105

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,886
Acreage0.31

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
25%
Improvement Value:$125,900
75%
Total Assessment$167,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,551+2.7%
2024$6,379+4.4%
2023$6,112+0.9%
2022$6,058+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$56,900

To:

Sq Ft1,886DeedBook 4307, Page 203

Property Built

Built

Year Built: 1971