Skip to content

31 Pritchard Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1971

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 9, 2022

Property Information

Block10405
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page104

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,886
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
28%
Improvement Value:$108,000
72%
Total Assessment$150,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,853+2.7%
2024$5,699+4.4%
2023$5,460+0.9%
2022$5,412+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$118,000
DeedBook 5273, Page 712

Property Sale

Sale
$84,000
DeedBook 4937, Page 498

Property Sale

Sale
$76,000
DeedBook 4283, Page 749

Property Built

Built

Year Built: 1971