Skip to content

23 Pritchard Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1971

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 30, 2011

Property Information

Block10405
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page104

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,541
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
22%
Improvement Value:$148,900
78%
Total Assessment$190,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,449+2.7%
2024$7,252+4.4%
2023$6,949+0.9%
2022$6,888+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$215,000
DeedBook 8886, Page 1919

Property Built

Built

Year Built: 1971