Skip to content

59 Penfield LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1971

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Mar 16, 1999

Property Information

Block10504
Lot27
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page105

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,652
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
26%
Improvement Value:$119,500
74%
Total Assessment$161,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,302+2.7%
2024$6,135+4.4%
2023$5,879+0.9%
2022$5,827+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$28,495
DeedBook 3242, Page 327

Property Built

Built

Year Built: 1971