Skip to content

3 Maureen Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1972

Last Sale Price
$215,000
Last Sale Date
Feb 28, 2024

Property Information

Block10701
Lot112
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page107

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,370
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$22,000
19%
Improvement Value:$93,800
81%
Total Assessment$115,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,519+2.7%
2024$4,399+85.1%
2023$2,377+0.9%
2022$2,356+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$215,000

To:

Sq Ft1,370DeedBook 12549, Page 1233

Property Sale

Sale
$150,000
Sq Ft1,370DeedBook 11818, Page 1274Recorded8/5/2021

Property Sale

Sale
$40,000
Sq Ft1,370DeedBook 11667, Page 892Recorded3/24/2021

Property Sale

Sale
$20,965
DeedBook 3251, Page 809

Property Built

Built

Year Built: 1972